Fotogaléria

Rok 2018

Rok 2017

Tradičná akcia, na ktorej sa prezentujú aj dobrovolníci a tento rok sme nechceli chýbať. Pripravili sme si zaujímavé aktivity od bludiska, prechod horami a hru s poznávaním prírody. nechýbal vodácky sťažeň plný vlajok, podsadový stan a stánok s fešnými skautkami ochotnými zodpovedať všetky otázky. Vĺčatá sa blisli úpravou pramice a prezentáciou pláteného kajaku.

Námorná akadémia vodných skautov realizovala spolu s našim zborom a podporou fary v Starej Sásovej v Banskej Bystrici Kurz stavby kajaku SKIN ON FRAME. Prišli skauti z Bratislavy, aj maďarskí vodný skauti. Akcia dopadla super, posúďte samy.

Dnes sme boli, my Korzári, nejak unavení. Tak sme sa rozdhodli zakotviť aspoň v prístave na malú opekačku a trošku toho slnka pochytať pri skautských hrách.

Posádka Lodníkov dostala pozvánku na pomoc pri príprave jarmoku/osláv v Predajnej. Neváhali a vybrali sa pomôcť. pri tej príležitisti zašli na miesta, ktoré sa len tak nevidia ;)

Už dávno poznáme ako skauti z Banskej Bystrice "Jaskyňu Rysov". Ide oficiálne o Netopieria jaskyňa. Toto miesto je pre nás lákadlom v lete i zime. Má svoje zvláštne čaro a vždy je v ňom život.

Rok 2016

Ako by to bolo, keby sme neoslávili takú udalosť akou sú Vianoce? Samozrejme pekne po skautsky, aj s veselým programom, darčekmi a hlavne hromadou jedla a pitia. A tak sme sa stretli v klubovni oddielu BMV.

Čas sa nám posunul, mrazy už stihli udrieť. No my sme ešte nezamkli vody. A tak sme vytiahli naše kanoe a hor sa pri prvom náznaku oteplenia na Hron. Trochu sme si potrénovali a pozabávali sa na najkrajšej pereji Hrona vo Vlkanovej.

Mestské hry - objavovanie tajomstiev, lúštenie šifier, odklínanie legiend a plno tvárí z celej skautskej oblasti. takúto akciu pre nás pripravila Stredoslovenská skautská oblast. Ide sa súťažiť.

Pažravá? Kto? Bystrica? Niéééé, len trošku hladná ... stále. Spoločné stretko s rodičmi a priateľmi skautov v Sásovskej doline.

Tak došlo aj na pomalšiu vodu. No nik z nás nečakal, že až tak pomalú. krajina síce bola krásna, no kilometráž nepustila. V predposledný deň sme dali cez 40 kilometrov. Náš rekord na "stojatej" vode. A Vosky zakúsil aj hlad a zjedol dokonca rozdžabanú papriku.

Naša Námorná akadémia zorganizovala v Trenčíne Kurz vodnej záchrany a my sme nesmeli chýbať. Kto by si to nechal ujsť? plaváreň, motorový čln, kanoistika, kajaky, hádzačky, prvá pomoc, záchrana topiaceho, prevrátenie plachetnice a mnoho ďalšieho.

Raz za čas je potrebné, aby sa stretla skautská elita našej oblasti. Tentokrát v Detve. Na zábere chýba náš Budy, keďže musel frčať ešte pred oficiálnou fotkou.

Už dávno sme vedeli, že náš Aďo je kutil. Ale, že budeme jedného dňa páliť dosky horákom kôli špeciálnym efektom nás asi nikdy nenapadlo. A čo to bude? Vešiak do klubovne 89.zboru.

Počasie všelijaké, ani tak, ani tak. Tak dáme niečo ľahšie a potárame sa po okolitých kopcoch.

Prvá zo samostatných výprav posádky Prievozníci. Dúfam, že im to ostane a budú si odteraz aktívne pripravovať akcie. Z fotiek sa zdá, že mali veselo.

Plesová sezóna. Tradičný ples našich zborov. A celkom dosť sa nás zbehlo. A Detva opäť nesklamala.

Keďže sme už niekoľký krát dostali pozvánku do Ostravy a o báloch v Ostrave sa píše a hovorí len superlatívoch, rozhodli sme sa ho vyskúšať. Popri tom sme sa vybláznili po technických pamiatkach Ostravy.

Už dlho sme neboli na našom Ortútskom jazierku. Rozhodli sme sa troche pochváliť nováčikom i mladším členom našou prácou na jazierku. Dokonca sme zobrali vyvenčiť aj pár psíkov. Však Panda?

Rok 2015

Rok 2014

neboli nájdené žiadne obrázky

Rok 2013

Pri príležitosti 100.výročia založenia skautingu na území Slovenska sme si zaspomínali na prvý splav skautov plťami na rieke Váh, spolu s čítaním z ich palubného denníka.

Tradičná akcia na Sihle v krásnej prírode, kde sa stretávame oba zbory, aby sme sa lepšie spoznali a užili si plno hier, zábavy a dobrodružstva. A samozrejme sa aj čo to podučili.

Jednou z naších obľúbených činností je bojovka, ideálne dobíjanie hradu. Na to musíme ale občas spraviť dielne na výrobu výstroje. Tentokrát Straážci ohna a Fleur de Lis spolu.

Keď už nám to tak pekne začalo a sneh sa drží, opäť nás to ťahalo von na nejakú parádnu guľovačku.

Náš najobľúbenejší skautský ples, ktorý organizujú skauti z Detvy.

Napadol sneh a nás nenapadlo nič lepšie, len využiť tento čas na poriadnu výpravu, plnú zábavy. To ešte nik netušil, že sa vrátime domov až po 21:00 hod.

Tak vela chlapov v Banskej Bystrici a tak málo spolupracujeme. Lámeme ľady a boldrujeme o 106.

Rok 2012

Drsná chata Včelín, príbeh strateného včelára, ktorý sa túla po lazoch a hľadá uletené včely, to sú lákadlá, ktorým nevieme odolať.

Nie každý má vo vrecku výzvu 3 vrcholy a tak sme museli niečo naplánovať. Tá najlepšia túra je vždy výstup na Krížnu. Strmý výstup z Tureckej, no potom už len pohoda, náladička. A v závere reštika na Starých Horách.

Zatiaľ sme nevybavili hrad, no už nás doma mrle žerú a keďže výstroj a výzbroj máme, ideme zohrať aspoň historickú udalosť prepad Poník a okolia Turkami. Síce nemáme práve dobovú výstroj, ale to nám v tejto chvíli nevadí.

Už dávno sme neboli niekde len tak, na výprave v okolí, kde by sme nič špeciálne neriešili, iba to, čo nás v danej chvíli nadchne, napadne. A práve o tomto bola táto výprava.

Opäť jedna z vysokohorských túr s Dokou. I keď teraz by ste ich na fotkách hľadali márne. Proste sme sa niekde vzadu lemrili a užívali si zimnú prírodu.

Rozhodli sme sa preveriť naše biky a prejsť si trasu k Mičinským travertínom, vodnému hradu, k drevenému kostolíku a kaštieľu v Hronseku. Dokonca sme si vyskúšali v závere vyrobiť elektrinu na bikoch.

Síce málo fotiek, no popri práci nebol čas na fotenie. Samozrejme sme toho veľmi vela stihli a vďaka patrí všetkým zúčastneným.

Výzva 3 vrcholy pred nami a super turistická parta z Doky. Kto by tam nechcel byť?

Pozvánka od vodných skautov na splav Hrona sa proste nedá odmietnuť a pod vedením Tryska sme si teda vodní skauti i bežní skauti užili túto avodnú turistiku. Trochu adrenalínu, ale i úplný chill-out.

Opäť raz s heslom roverov na perách "Slúžim!", sme sa rozhodli spraviť niečo pre verejnosť a spolu s našim študovaným historikom Quanym sme sa v Sampore rozhodli zakonzervovať bývalý kostolík/kaplnku, resp. urobiť základné sanačné práce.

Ako sme spojili Soaré spolu s Kormidelníckym kurzom vodných skautov a nakoniec z toho vypálila parádna zábava.

Jedna z mnohých akcií na lezeckej stene v Euphory. tento rok sme to zobrali fakt vážne a snažíme sa nabrať sily do leta, lebo plány sú veľké.

Motivačný zoznamovací výlet 59. a 89.zboru. Ako inak, pekne v prírode a so skautskou praxou. Ja r udrela a skúsenosti, ako napríklad načerpať javorovú šťavu, čo sa dá použiť na zapaľovanie ohňa a hodí sa do KPZ, sa zídu.

Výprava dievčat na chatu Poniky. Je len záhadou, čo v tejto skupine divožienok, robil brat Wikipédio. Z fotiek je ale zrejmé, že bolo veselo a to aj jeho zásluhou.

Síce s meškaním (pôvodne bola v pláne jeseň), ale nakoniec predsa. Pripravili sme náčrty, material i náradie a pustili sa do výrobi vtáčich búdok.

Občas býva práca vodcov i radcov náročná, občas niekto "vyhorí" a tak nás veľmi potešila iniciatíva roverov, spraviť pre nás ostatných motivačnú chatu, kde by sme si mohli dobiť energiu pre nový kalendárny rok a celý víkend si len užívať.

Rok 2011

Ešte sme nezažili rozvoz svetla vlakom ako hliadka. Naposledy to boli chalani, ktorí sú už dávno dopelí a tak sme to vyskúšali aj my. A stálo to za to. Úplne nová skúsenosť.

Ako správni chlapi musíme zvádať základné veci ako nabrúsiť si vlastný nôž, oddielovú sekerku, či vyrobiť si vlastný turban na skautskú šatku. Ideálna príležitosť pre tvorivú dielňu.

nejak sa nám rozmohla epidémia zvaná "geocatching". Objavili sme jedno miesto v okolí, kde ešte chalani neboli a rozhodli sme sa vyskúšať, či by sme dokázali odhaliť poklad len pomocou mapy a kompasu. Žiaľ mierka 1:50 000 nezaručuje úspech. Je málo podrobná. Poklad sme ale nakoniec našli klasicky s GPS.

Quany nás poprosil o pomoc pri stavbe provizórnej tréningovej ohrady pre kone a tak sme nelenili a vybrali sa na Sampor pomôcť mu.

"Cabana" značí po rumunsky "chata" a práve tento rumunský názov v nás vyvoláva akýsi pocit prežitia v drsných podmienkach. Takouto je aj naša chata Včelín. Bez elektriny, pitnej vody, veľmi jednoduchá - lákadlo všetkých skautov.

Rok 2010

Skautský zborový tabor na Ortútoch v dňoch 25.7.-1.8.2010. Tábor, kedy nám strhlo típí, strechu z kuchyne a celú jedáleň.