Jarné vody – Ostravice

Dátum: 2.4.2011

Mali sme včera, t.j. v sobotu 2. apríla, parádnu akciu, po ktorej som nielen ja prišiel domov zbitý a šťastný ako pes. Vďaka Alešovi a Adamovmu tatovi Dušanovi sa nám podarilo prepraviť 10 prevažne nováčikovských osôb autami k vodnej nádrži Šance pri Frýdlante nad Ostravicí (ČR), ktorú v ten deň akurát vypúšťali. Keďže vypúšťania nádrží sú v tejto krajine podrobne propagované na webe http://www.raft.cz/prehrady.aspx, ľudí sa tu okrem nás zbehlo neúrekom (tak ako každý rok). Hovorím ľudí, ale išlo tu predovšetkým o tzv. homo aquatis neopreniensis oboch pohlaví: a že sa bolo naozaj na čo pozerať, sme sa mohli presvedčiť hneď pri prvej nesplavnej pereji:

„Pozrite, to malé decko na kajaku to ide splaviť,“ „Vycvakol sa!“ „Eskymuje!“ potlesk „To nie je decko, to je baba…“ „celkom pekná!“

Táto pekná poľka si samozrejme okamžite získala srdcia všetkých mladých vodákov v oboch raftoch. My starší sme si len spomenuli na svoje polovičky doma a boli sme radi, že naše pohľady v tú chvíľu nevidia 🙂

Išli sme v dvoch raftoch a dvoch dvojmiestnych lodiach. Prečo tak veľa miest? Nuž, prišli aj Trenčania z Tortugy, vodní skauti, ktorí už fungujú tretí rok, a zapojili sa do spoločného pádlovania. Perejí bolo dosť, mokrí sme vyšli všetci…podaktorým sa podarilo aj kompletné vykúpanie pri vystupovaní z lode…našťastie sme však žiadne pádlo nestratili a pri vysúšaní raftov dokonca vyšlo aj slniečko. Kamarátstvo medzi oddielmi sa teda podarilo nadviazať, pri rozlúčke zaznel dokonca návrh na spoločnú bojovku. Uvidíme. Cesta naspäť bola ospalá, chrbáty bolia ešte dnes. Najväčším prekvapením – aspoň pre mňa – ale bolo, keď sme vracali požičaný materiál: priniesli sme si so sebou navyše jeden neoprén, dvojo topánok a jednu vodácku bundu. Ak niekto číta tento článok a niektorá z vecí im chýba, neváhajte a ozvite sa.

Účasť:

Trenčiansky raft – Pepe, Mišo, Trubka, Slnko, Tete, Mravec

Bystrický raft – Ihla, Miňo (TN), Domčo, Matúš, Filip, Paťo, Adam

Baraka – Aleš a Vĺčko

Rio – Dušan a ja

 

Dúfam, že sa skoro vidíme na vode.

Trysko, kapitán 1. oddielu vodných skautov.