Tri vrcholy – Babia hora

Dátum: 17.9.2011

Účastníci: Wikipédio, Repelent, Mišo, Rišo, Supo

Dobré ráno (ako pre koho že?). Je sobota 17.9.2011 a vstávame veľmi skoro, keďže o 6:00 sa stretávame pri VUBke. V mojom prípade o 5:00. Raňajkujem, pripravujem posledné veci na výlet na Babiu Horu. Tento kopec nám pomôže získať výzvu 3 vrcholy.

Stretávame sa o 6:00 na danom mieste. Naša slávna, úžasná a fantastická 5-ka. Ja (Wikipédio), Mišo a Rišo, Repelent a náš radca Supo. Nastupujeme na bus okolo tej štvrť na sedem a vyrážame. Po ceste si samozrejme spievame, hovoríme vtipy, popíjame čajíček od našich milovaných mamičiek, papáme keksíky a chlebíčky, no proste leháro. Príchod máme okolo tej 8:30-9:00.

Vystupujeme z busu, bereme batohe na plece a vyrážame. Výstup je „namáhavý“, po ceste robíme foto-dokumentáciu  aby všetci videli ako nám bolo fajn 😀 Našli sme aj zopár zatúlaných čučoriedok, ktoré ihneď skončili v našich bruchách. Po ceste (ako inak) spievame, a snažíme sa zapamätať pár poľských slovíčiek, atď…

Za chvíľku budeme na vrchole, kde samozrejme nesmie chýbať Keška. Čo to je??? Je to hra, ktorá sa hrá po celom svete. Úlohou hľadačov je nájsť POKLAD (krabička) v ktorej sú rôzne veci. Môžete si ich zobrať, ale za každú vec, čo si zoberiete musíte jednu vlastnú vec dať.

Na vrchole sa kocháme pohľadmi, dojedáme zásoby a pripravujeme sa na zostup. Po ceste sa zapíšeme do návštevnej knihy a pokračujeme. V cca. polovici zostupu navštívime pekné a malé Múzeum Hájnikova žena. No a aby nebolo inak smutno, po ceste nás Supo učí pieseň LOJZO a LÍZA, ktorá sa stále opakuje a patrí medzi moje srdcovky. Spievam si ju sám asi 4-krát a chalani ma pohľadmi zabíjajú 😀

A je to tady!!! Sme dole. Paráda čo poviete? Vybláznime sa na hojdačkách, čo sme tam objavili a osviežime naše jazyky na pravom skautskom nápoji. KOFOLE. Ale to dúfam nemusím nikomu pripomínať, že je to pravý skautský nápoj, že???

Zničení ale spokojní nastupujeme na bus. Pre zmenu sme zmenili náš repertoár zo skautských piesní na ľudové. Celý autobus spieval všetky ľudové piesne čo poznáme aj nepoznáme. A vystupujeme. Chcem sa poďakovať v mene všetkých chalanov, že ďakujeme za super výlet a tešíme sa na ďalší.

Wikipédio

(1.oddiel skautov Strážci ohňa – Mustangy)