Boli sme na Dni rodiny

Dňa 20.5.2017 sme sa oba skautské zbory zúčastnili krásnej akcie Deň rodiny, ktorá už má svoje miesto v srdciach Banskobystričanov. Tento rok nám bolo dopriate nádherné počasie. Niektorých z nás si slniečko označkovalo a ešte na druhý deň spomínali na opálenie z Dňa rodiny.  

Prichystali sme si pre návštevníkov zaujímavé aktivity a pokúsili sme sa ukázať niekoľko zaujímavých faktov. Pre deti a rodičov sme mali pripravené hry ako „Poznaj prírodu“, „Prechod na skialpoch“ a „Bludisko“. Okrem toho nesmel chýbať náš skladací vodácky sťažeň s vlajkami, stánok s informáciami, prezentácia posledného výtvoru z projektu „Postav loď“ – pláteného kajaku z dizajnárskej dielne Marcina Bobera z Poľska. A nakoniec ukážka našich dielní, ktoré si pripravili naši vodní vlci, ktorí na rýchlostnej pramici „Kata“ inštalovali počas Dňa rodiny lavičky a poobede vyrazili na krátku jazdu po šalkovskej priehrade. Naše vĺčatá si neodpustili ani ich tradičné spoločné varenie, spoločný obed a spoločné trávenie 😀

Vytrvali sme až dokonca a začali sme baliť tesne pred osemnástou. Veľké množstvo ľudí a vysmiate tváre svedčili o tom, že rodičia i deti sa bavili a nám neostáva dúfať, že sa v takejto príjemnej atmosfére sa stretneme aj o rok.

Touto cestou ďakujeme organizátorom Dňa rodiny za ich podporu a držíme im naďalej palce, aby ich nadšenie neopúšťalo. No a našim mladým roverom, ktorí našu účasť zastrešili prajeme ešte mnoho takýchto krásnych akcií, ktoré takto super zvládnu!

Vedenie banskobystrických skautských zborov

Barbakan a Cuprum