Survival Cabana Včelín

Dátum: 7.10.-9.10.2011 

Účastníci: Supo, Repelent, Wikipédio, Rišo, Samko, Marek, Aďo, Joly, Adam K, Adam P.,

Nastal piatok 7.10 a o 17:45 sme sa stretli ako klasicky pred cukrárňou, kedže o 18:00 nám šiel z nástupišťa č.20 autobus do Zvolena. Do Zvolena sme dorazili, no ledva sme stihli prípoj na Horný Tisovník, keďže sme tam mali len nejakých 5 minút na prestup (našťastie ho Supo zastavil). Cesta prebiehala v pohode a už vystupujeme na zastávke Horný Tisovník – Lazy. Po chvíli dorážame na chatu. Chata bez elektriky, pitnej vody a zatiaľ aj latríny. A začalo spoznávanie chaty, delenie miesta na spanie, rozloženie zdroja tepla- ohňa v piecke. A nadišiel čas večere zo zásob, ktoré si každý doniesol (rezne, chleba, paštéky, ….). Večerný program bol asi takýto: Bang, intro do chaty, rozprávanie rôznych príbehov, a nesmiem zabudnúť  na jednu lahôdku večera – Horalské umývanie sa v rose.

Sobota: Začala raňajkami zo zásob ktoré dal každý do spoločného, a po raňajkách sme sa vybrali do dediny Horný Tisovník. Cesta trvala asi 30 minút pohodou chôdzou. Najprv sme sa zastavili v obchode a potom sme sa rozhodli ísť na starý evanjelický cintorín, ktorý je zaujímavý starými, ale umelecky hodnotnými náhrobnými kameňmi. Cestou tam sme si dali ešte menšiu pauzu pri evanjelickom kostole a s nováčikmi prebrali ich KPZ.A už mohla začať prehliadka cintorína. Poniektorí sme sa venovali ešte jednej veci- Geocaching. Verte, alebo nie aj na tomto mieste bol skrytý „poklad“. A čuduj sa svete za mesiac svojej existencie mal poklad len 1 návštevníka čo znamená, že my sme boli 2 a z toho vyplýva, že máme STF- Second the found. Po obhliadke cintorína sme ešte chceli zistiť omšu v nedeľu a počas cesty tam sme hrali za pochodu hry : Indiánov, Trifidov a Medveďa. A potom sme sa rozdelili do tímov po 2- jeden starší + jeden mladší, a mali sme zistiť, kde sa nachádza pitná voda. Spravené a tak môžeme naplniť prázdne fľaše. Počas cesty na chatu sme si zahrali pochodovú hru Áno- nie- možno. Hra bola delená na 2 časti a jednu vyhral Wikipédio a druhú Rišo. Naobedovali sme sa a zrazu lístok sa našiel. Bol to odkaz od Včelára, že treba zachrániť včelie matky. Najprv bolo treba nájsť klietky na odchov včelých matiek, a už sme sa vydali po pochodových značkách na našu misiu. Počas celej záchrany bolo treba plniť rôzne úlohy(napr. Zachrániť včeliu matku z nory zúrivého, besného krtka len za pomoci veci z KPZ).Podarilo sa a tak sme splnili úlohu od včelára. Naše putovanie skončilo pri medokýši na Lazoch a keďže sme mali so sebou fľaše na vodu, tak sme ich aj naplnili. A s tým plnením to bolo veru veselé. Bola to normálna pumpová studnička ale bohužiaľ bez rúri, takže to nešlo. Ďalší nápad bol vytiahnúť vodu hadicou, ale bohužiaľ bola nízko hladina vody. A tak Repelent zapojil mozgové závity a voda sa nakoniec nabrala ponorením fľaše pod hladinu vody a jej postupným prelievaním. Počas presunu na chatu si každý nazbieral orechy, jablká. Večerný program bol už voľnejší =>Bang, karty,  Zodiac, Mestečko Palermo.

Nedeľa: Začala návštevou kostola v dedine o 7:00 a keďže pršalo išli iba Supo a Rišo. Po postupnom vylezení zo spacákov sa pokračovalo raňajkami zo zvyšných zásob. Neskôr to bol nácvik správneho balenia batohov, umytie sa v potoku aspoň z časti, keďže po víkende nás bolo kúsok isto aj dymom cítiť. Ďalší program bol už len rôzne hry, beh dôvery a tak. Potom upratanie chaty, dobalenie a ešte na rozlúčku hra na Roboty. A už nás len čakala cesta domov, ktorá, myslím že prebehla fajn. Toto by bolo asi také malé zhrnutie toho čo sa tam udialo, ale zážitky ktoré to zanechalo v nás a hlavne v nováčikoch myslím, že tak skoro nevymiznú z našich pamätí.

Článok napísal Repelent