Papierometelica na Kalvárii

Dátum: 11.12.2012

Účastníci: Marek, Samko, Duracel, Domčo, Dávid, Froodo, Joly, Wikipédio, Repelent, Aďo, Supo

Po niekoľkých hrách s papierovými guľami, ktoré sa stali veľmi obľúbenými, sme sa rozhodli, že si dáme v nedeľu 11.12. akciu zameranú čisto len na bojové hry. Mimo iného zameraných hlavne na boj s papierovými guľami. Tak sme nazvali aj náš výlet „PAPIEROMETELICA“.

Bojový stret sme si zvolili na Kalvárii v Banskej Bystrici. Ideálne miesto na stretnutie bojovníkov Železničná stanica Mesto. Supo, Wikipédio a Dávid sa usalašili už od začiatku v čakárni. Ostatní ale zatiaľ mrzli vonku pri soche bojovníka. 13:20 sme už boli všetci tu.

Zľava: Marek, Samko, Duracel, Domčo, Dávid, Froodo, Joly, Wikipédio, Repelent, Aďo a za foťákom Supo.

Výstup ku kostolíku bol rýchly, všetci sme mali silno bojovú náladu a nik z nás sa už nechcel zdržiavať. Rýchlo sme sa rozvolili na dve bojové družstvá, dali dokopy papierové gule a spravodlivo ich rozdelili na dve kopy. Sneh sme nemohli použiť, nakoľko to bol tvrdý ako skala.

Prvá hra sa volá „Boj o vlajky“. Cieľom hry je získať nepriateľský prápor a bezpečne ho doniesť do vlastného tábora. Boj bol nekompromisný, zajatcov sme nebrali. Každá skupina si volila rôzne typy stratégií a úderu na nepriateľa, prípadne defenzívne taktiky s rýchlym protiúderom. Chalanom nechýbala nápaditosť. Víťazstvo sa striedalo s prehrami na oboch stranách. Súboje boli plus mínus vyrovnané. Nadišiel čas na náročnejšiu hru.

Volá sa „Bankový dostavník“.  Jedna skupina predstavuje ozbrojený sprievod dostavníka. Ten tvoria dvaja členovia skupiny, ktorý nesú provizórne zhotovený dostavník. Ich cieľom je dostať sa dostavníkom z bodu A do bodu B.  Druhá skupina predstavuje banditov, ktorí si niekde medzi bodom A a B zvolia prepadové miesto a pokúšajú sa papierovými guľami zlikvidovať sprievod dostavníka a získať tak zlatú korisť. Šéfom banditov sa stal Joly a šéfom bankového dostavníka Supo. Banditi sú ukrytí a dostavník vyráža. Žiaľ sprievod dostavníka je nesúrodý, roztrúsený a nepočúva rady veliteľa a tak je predsunutá hliadka zlikvidovaná veľmi rýchlo a konvoj je už pred hlavným stretom oslabený. Časť sprievodu (zatiaľ ešte neostrieľaní pištoľníci) sa rozpŕchla po okolí a dostavník ostal nechránený. Masaker bol nevyhnutný a nepomohol ani húževnatý (i keď krátky) odpor ozbrojencov dostavníka. Banditi na čele s Jolym sa zmocnili zlata a s volaním slávy a hlasným jasotom odcválali v sveta kraj 🙂

Pre dnešný deň sme bojové akcie ukončili a s priebežným vzájomným obstreľovaním papierovými guľami (miestami dokonca aj okoloidúcich) sa presunuli až na miesto rozchodu, parkovisko pre železničnou stanicou „Mesto Banská Bystrica“.

Do najbližšej akcie so zvolaním „BOJ“ sa lúči

Supo