Tvorivé dielne – Dobíjačka

Dátum: 23.2.2013

Účastníci:

1.oddiel Fleur de Lis: Supo, Lukáš Kubiš, Tomáš Kurčík, Ivo Huťka,

1.oddiel Strážci ohňa: Wikipédio, Marek Čapkovič, Samo Fečko, Adam Kundrata

Ako to teda bolo:

Sobota ráno 9:00 hod. Kto vymyslel, že sa stretneme tak skoro? Unavený sa suniem na bus. V buse stretávam Wikipédia s tou istou otázkou na perách. Od Aurisu už ideme pešo. Od štvrtka rána mám vyvrtnutý členok, takže sa veľmi neponáhľame. Pred klubovňou nás už čaká Samo a autom práve priviezol ocino Adama. Otvárame klubovňu. Postupne prichádzajú aj ostatní. Začíname.

Dnešné tvorivé dielne sú o „Dobíjačke“. Jednej z top akcií mojej doby. Vysvetlil som chalanom o čom taká dobíjačka je. Postupne sme prešli pravidlá hry, súbojov, priblížili, kde sa akcia odohráva a podobne. Všetci si mali doniesť materiál, z ktorého budeme vyrábať zbrane, štíty a tuniky. Každý mal na výber z týchto zbraní: řemdih (slovenský ekvivalent nepoznám), meč, bojové kladivo, dýka a štít. Tieto zbrane sú pre chalanov povolené.

Každý si povinne musí vyrobiť řemdih. Je to základná zbraň. Veľmi jednouchá na výrobu i opravu, asi najmenej nebezpečná a veľmi nepredvídateľná v samotnom boji. Všetci chalani si vyrobili k tejto zbrani štíty. Najprv si navrhli vlastný tvar a uchopenie, následne som im ho vyrezal pílou. Vystuženie na ruky by si už mali dokončiť doma. Samo a Marek si zároveň zhotovili bojove kladivá. Vyzerajú naozaj hrozilo. Takí malí Thórovia sú to teraz. Malí, ale nebezpeční. Adam a Tomáš si zase vyrobili meče. Adam ho bude musieť ešte dokončiť doma, nakoľko mu nezvýšil materiál. Hádam sa mu to s pomocou ocina podarí.

Najedli sme sa. Ja som dal do pléna rezeň s chlebíkom. Úlohy krájača sa chytil Wikipédio – hádam z toho rezňa niečo zvýši aj pre nás ostatných. Chalani zatiaľ trénujú priamo v klubovni prvé súboje a taktiku boja. Zásahové body na tele už majú v malíčku. Máme ešte trochu čas, tak vybehneme hore na ihrisko trošku potrénovať.

No je tu dosť snehu. Na druhú stranu tu postavili preliezky, ktoré vyzerajú ako hrad a samotný tréning to môže celkom dobre oživiť. Rozhodili sme sa na dve skupiny:

  • Wikipédio, Lukáš a ja
  • Tomáš, Ivo, Adam, Marek a Samo

Rozpútal sa ťažký boj a dobíjanie životov na oboch stranách sa rozbehlo na plné obrátky. Pred údermi protivníka nebol nik v bezpečí. Verím, že keby sa priplietol nejaký okoloidúci, mohlo by sa stať, že by tiež musel odbehnúť do svätyne oživiť sa.

Po nejakej trištvrte hodine ukončujem boja záverečnou planinovkou. Moje vojsko bolo pritom úplne zdecimované a rozprášené doširoka doďaleka. S mokrými ponožkami od odmäku, modrinami na tele a otestovanými vlastnými zbraňami si dávame rozchod. Kráľovi VIVAT!

Supo