Netradičná UZLOVÁ schôdzka

Dátum: 28.2.2013

Ako to teda bolo:

Dnes máme výnimočnú schôdzku nakoľko sú v Banskej Bystrici celý týždeň prázdniny. Sami chalani si ju schválili a tak som len celý týždeň trpel, či sa nás nakoniec dosť zíde.

Podarilo sa. Je nás celkom päť. Ja (Supo), Lukáš Kubiš, Tomáš Kurčík, Mišo Šipka a Ivo Huťka.

Dnes bude schôdzka len o zábave a možnosti získať alebo stratiť špeciálne pridelené UZLY za akciu. Každý získava na začiatok 20 UZLOV za účasť. Tieto môže podľa ľubovôle investovať do rôznych zábavných úloh, ktoré im budem dávať. Dopredu však nik nevie ako akú úlohu sa jedná a či sa mu ju podarí splniť. Ak úlohu splnili, získali toľko UZLOV, koľko zainvestovali. Ak nie, presne toľko UZLOV stratili. Námatkovo vyberám:

  • Podľa pamäti, po asi 10 sekundovom náhľade pred klubovňu, musia všetci odhadnúť aký počet plastových stoličiek je nakopených na sebe. Tolerancia +/- 2 ks. Bolo ich presne 23 ks a úlohu splnili dvaja.
  • K desiatim nadiktovaným podstatným menám bolo potrebné nájsť prídavné meno. Nie však hocijaké. Toto slovné spojenie sa nachádzalo priamo v klubovni – na nástenka, na knihe, mape a podobne. Proste kdekoľvek v miestnosti a viditeľne. Chalani ho tak najprv museli nájsť a samozrejme si aj zapamätať, kde ho našli. Najzákernejšie boli „kultúrne zariadenia“, „tulenia princezná“, „jemný tvaroh“ a pre niektorých aj „ovocný čaj“. Už o niečo ľahšie boli „prievoznícke mýtne“, „dobrý skutok“ alebo „škótová spojka“. Na všetko mali 15 minút. Úloha ťažká, ale na 100% splnená.
  • Na stôl prišli tri mená významných skautských osobností. Chalani museli určiť, z akého štátu pochádzajú (Baden-Powell/GB, E.T.Seton/USA, A.B.Svojsík/ČSR). To sa podarilo len jednému.
  • Urobiť drep na jednej nohe. S trochou šťastia a Supovými privretými očami sa to všetkým podarilo.
  • Iba pomocou ľavej ruky (všetci sú praváci) napísať za 30 sekúnd spojenie „59.skautský zbor“. Samozrejme gramaticky správne. Veľmi tesne, ale podarilo sa opäť všetkým.
  • Spomeniem ešte námatkovo jeden. Ľavou rukou zaviazať „Ambulančný uzol“. Ak bude mne odprezentovaný uzol správny, získavajú UZLY podľa investície. Zaujímavé, ale s touto úlohou sa poriadne natrápili.

Pomedzi sme si ešte zahrali hry: „NA VRAHA“ od Lukáša (Cieľ: upretým pohľadom a jednoduchým žmurknutím odpratať protivníkov v kruhu), „PIŠTOĽNÍCI“ (Cieľ: kombináciou nabíjania zbrane, streľbou a vzdávaním sa, prežiť v kruhu pištoľníkov až do konca) a „KUNG-FU ŠTÝL“ (Cieľ: zobrazením toho správneho zvieracieho bojového štýlu – drak, opica, bocian, had, potkan, vyradiť ostatných bojovníkov kungfu v prípade zhody).

Vyhodnotili sme počet UZLOV a každému, kto mal menej ako 20 uzlov na konte, mohli dať ostatní jednu zákernú otázku. Ak ju zodpovedal správne získal 3 bonusové UZLY. Jediným bol Mišo a celkom sa pochlapil, lebo vyzbieral všetky možné UZLY.

A tak nám čas rýchlo ubehol. Ani sme sa nenazdali a bolo po schôdzke. Ešte sme sa dohodli na najbližšej akcii v nedeľu – Kajakovanie, a s ťažko nadobudnutými uzlami vyrazili do ulíc v ústrety domovu.

Supo