Zhodnotenie činnosti oddielov 89. zboru

Spolu s blížiacim sa koncom skautského roka 2018/2019 tu máme aj zhodnotenie činnosti jednotlivých oddielov našeho zboru, tak ako to vidí vodcovský tím jednotlivých oddielov.

1.oddiel skautiek Štrimfle

Rok 2018/2019 bol spojený s objavovaním vesmíru. Na začiatku roka sa náš dievčenský oddiel vydal po stopách Malého Princa na nezabudnuteľnú niekoľko mesačnú cestu. Pre Štrimfle z 1.oddielu, za pomoci rangeriek a roveriek, táto vesmírna expedícia priniesla niekoľko zážitkov a zdolaných cieľov. Pridali sa k nám nové hviezdy – nováčikovia, pribudli nové skautské prezývky, 5 dievčat úspešne splnilo Nováčikovskú skúšku a privítali sme ich do novej etapy skautského života. Aj naše šikovné rangerky sa vydali na cestu za skautským vzdelaním a momentálne absolvujú leaderskú školu. Malý Princ nám ukázal mnoho planét a hodnoty, ktoré si nechávame v našom srdiečku.

1.oddiel skautov Strážci ohňa

V tomto skautskom roku sa náš oddiel rozrástol o ďalšiu dužinu. Aktuálne teda fungujeme už v 4 družinách a stretávame sa v pondelky a štvrtky. Na družinovkách sa momentálne pripravujeme na tábor rôznymi aktivitami ako napríklad, stavanie stanu, čítanie z mapy, bezpečné používanie ohňa a iné. Výletov bolo síce menej, niekedy úradovalo počasie inokedy sme nestíhali kapacitne, ale posledné týždne sa na nás slniečko usmialo a vystúpili sme do Hiadeľského sedla kde sme si užili pekné výhľady a spokojný, mierne unavený dorazili domov. Do leta nás čaká ešte oddielový puťáčik, tak je načo sa ešte tešiť.

1.oddiel Rodinného skautingu

Rodinkársky oddiel sa pomaly ale za to vytrvalo rozbieha. V súčasnosti má náš najmladší člen 8 mesiacov, pri najstaršom vek neprezrádzame :!
Každý mesiac sa snažíme o spoločnú oddielovku, ktorá by naplnila záujmy a potreby detičiek i maminiek. Poznávame bylinky, zvieratá našich lesov, chystáme sa na prvú „jánsku“ stanovačku a veríme, že sa nám podarí zažiť aj pár dní na letnom tábore.