Podporte nás cez 2% z daní

Organizácia Slovenský skauting je neziskovou organizáciou. Aj preto radi privítame každú finančnú a materiálnu pomoc, potrebnú pre samotné fungovanie. S vašou podporou dokážeme sprostredkovať náš výchovný program, zmysluplné aktivity, skvelé zážitky, priateľstvá a pozitívne hodnoty deťom i mládeži. Vybrať si môžete jednu z našich skautských organizácií: 

  • Slovenský skauting, 59. zbor Barbakan Banská Bystrica
  • Slovenský skauting, 89. zbor Cuprum Banská Bystrica

Veľmi si vážime Vašu pomoc a úprimne Vám ďakujeme.

—————————————————————-

Ako poukázať 2 % z daní v roku 2021 za rok 2020

 

Postup krokov – fyzické osoby (zamestnanci)
Fyzické osoby – zamestnanci vypĺňajú tlačivo pre poukázanie 2% (3%) z daní fyzických osôb a spolu s tlačivom Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti, ktoré im na požiadanie vystaví zamestnávateľ, ho do 30. 4. 2021 doručia na Daňový úrad podľa svojho bydliska.

» Stiahnuť formulár 2% (3%) pre podporu 59. zboru BARBAKAN
» Stiahnuť formulár potvrdenia o zaplatení dane
Štatutár organizácie: Miroslav Hrivňák

Údaje 59. zboru medzi poberateľmi 2% z daní na stránke Notárskej komory

 

» Stiahnuť formulár 2% (3%) pre podporu 89. zboru CUPRUM
» Stiahnuť formulár potvrdenia o zaplatení dane
Štatutár organizácie: Mgr. Adrián Liday

Údaje 89. zboru medzi poberateľmi 2% z daní na stránke Notárskej komory

Viac informácií o postupnosti krokov ak 2% poukazuje zamestnanec nájdete napríklad na stránke www.rozhodni.sk

Ak si ako fyzická osoba podávate daňové priznanie samostatne, postupnosť krokov je nasledovná  www.rozhodni.sk

 

Postup krokov – právnické osoby (živnostníci, firmy – za zdaňovacie obdobie 2020)
Firmy a živnostníci ďalšie tlačivá nevypisujú, vyhlásenie o poukázaní 1% (2%) z daní je súčasťou ich daňového priznania. Aby mohli poukázať percentá, do formuláru stačí vpísať údaje o skautskom zbore, ktorý chcete podporiť. Informácie ako postupovať nájdete na stránke www.rozhodni.sk