Skautský tábor Čabradský vrbovok 2021

Tohtoročný tábor bol vyvrcholením nie veľmi ľahkého roka plného opatrení a online stretnutí. Nie len tohto dôvodu bola odmena pre deti ako aj pre celý realizačný tím veľmi žiadaná. 

Začiatku tábora predchádzalo plánovanie a prípravy na ktorých sa podieľal náš realizačný tím tvorený z vodcov, vodkýň a starších skautov a skautiek. Táborili sme na lúke v nádhernom prostredí blízko obce Čabradský Vrbovok. So stavbou tábora sa začalo na predčate, ktorá trvala dva dni. Za tento čas sme postavili poľnú kuchyňu a hangáre kde sme zložili materiál a náradie potrebné na chod celého tábora.

Deti po príchode na táborisko postavili podsady, v ktorých bývali po celý čas tábora a následne sa podieľali na stavbe väčších ale aj malých táborových stavieb ako je napríklad latrína, umyvárka či stožiar, ktorý neodmysliteľne patrí k skautskému táboru.

Skautský tábor ale nie je len o stavaní ale aj o zábave v podobe programu. Tento rok sa niesol v duchu histórie skautingu, konkrétne o prvom skautskom tábore na ostrove Brownsea, ktorým sa začala písať história skautských táborov. Deti sa prostredníctvom zábavných scénok a programových blokov dozvedeli čo sa dialo na prvom skautskom tábore.

Veľkú časť programu tvorila skautská prax. Zakladanie ohňa, brúsenie noža či stavanie stanu, to všetko patrí k základným zručnostiam každého skauta. Zároveň s trénovaním skautskej praxe sme do cieľov tábora zapojili aj splnenie odborky Táborník z ktorej úlohy deti plnili každý deň. Tradične nechýbalo ani plnenie výziev ale aj všetkým známych bobríkov mlčania, hladu, odvahy a mnoho iných ktoré deti podporovali v rozvoji a prekonávaní samých seba.

Ako každý rok sme tábor začali a ukončili slávnostným táborákom na ktorom boli ocenený členovia zboru za výnimočnú pomoc a aktivitu v zbore a každý účastník si odniesol nádherné darčeky ako spomienku na tábor 2021. Aj keď sme mali tábor kratší ako obvykle bolo úžasné môcť opäť uskutočniť tradičný stanový pobytový tábor a vidieť ako si ho každý člen zboru či už malý alebo veľký užíva plnými dúškami.

Skautský tábor 2021 bol podporený z prostriedkov BBSK a Mesta Banská Bystrica.