Opustil nás Maroško

Ahojte priatelia,

niektorí z vás už boli konfrontovaní so smutnou správou, ktorú vám práve píšem, pre iných to bude šok. Ja naozaj ťažké podávať takéto smutné správy, no je o to dôležitejšie, aby ste sa ich dozvedeli.

Dňa 12.8.2021 nás navždy opustil verný člen zboru, zástupca zborového vodcu, brat a priateľ Maroško. Stalo sa to náhle, v domácom prostredí. Tí z vás, ktorí budete v pondelok v Banskej Bystrici, vedzte, že posledná rozlúčka s Maroškom sa bude konať dňa 16.8.2021 (pondelok) o 14:00 v Banskej Bystrici, v kostole v mestskej časti Radvaň: https://radvan.fara.sk/kontakty/. Po zádušnej omši sa následne presunieme na cintorín do Badína, kde bude Maroško pochovaný.

My skauti a priatelia sa stretneme pred kostolom o 13:30 hod. Oblečte si skautské košele, pekne si ich vyperte a vyžehlite, zrolujte si pekne modré vodácke šatky (neberte si prosím iné ak je to možné), oblečte si tmavé nohavic či tmavé sukne a tmavé topánky. Kvety nekupujte. Maroško ich nemal veľmi rád a tak mu odovzdáme každý len po jednej symbolickej ľalii, ktoré už zabezpečí náš zbor. Na klopu ľavého vrecka si každý pripne čiernu stuhu (nejaké budeme mať aj my na mieste). Prídite prosím v čo najväčšom počte, aby mal Maroško krásnu rozlúčku.

Priatelia, venujte myšlienku alebo modlitbu pozostalým a Marošovi dobrý vietor do plachiet na jeho poslednej a najvelkolepejšej plavbe.

Česť jeho pamiatke!